IV. A - Mgr. Marcela Dudová

Mgr. Marcela Dudová

JE LIBO KAFÍČKO?

NEBO ČAJ?

Leden 2021 

naše distanční práce

- ministěhuláček-

V novém kalendářním roce jsme se bohužel ve škole opět nesešli. Znova pilně pracujeme z domova. Ale nesedíme jen u obrazovek. Prohlédněte si, jaké jsme vyrobili distanční minisněhuláky.

 Zpátky ve škole 

- prosinec 2020- 

Distanční vyučování v říjnu a listopadu

I na podzim nám do vzdělávání zasáhl koronavirus.  Ačkoliv nás situace donutila k domácímu vyučování, zůstáváme i nadále tým. A zde jsou některé postřehy z toho zvláštního období.

" Distanční výuka mne baví i nebaví. Baví mě online hodiny, stále se zlepšuji v psaní na klávesnici a v práci na počítači. Nebaví mě sedět doma, nosit  roušku."

"Radši bych byla ve škole, už se těším do školy . Někdy mi nešlo připojit se na online hodinu."

"Líbilo se mi, že jsme mohli vstávat později ale chyběli mi kámoši."

"Myslím, že ve škole na nás paní učitelky mají víc času  než přes počítač.  A co se úkolů týče, tak jich je akorát. Mám víc času na svou rodinu, a to je pro mě bezva."

"Moje rodina už měla koronavirus. Jak bude vše dál, to se dozvíme později."

"Někdy byly těžké úkoly a někdy ne. Ale lepší je to ve škole.Tam to líp chápu. Úkoly dělám sám. Chybí mi kamarádi. Ale nechybí mi vstávání v 6 hodin."

"Líbí se mi online hodiny. Ze začátku jsem se cítil divně a potom jsem si zvykl. S úkoly mi pomáhá mamka. A taťka chodí do práce."

"Na výuce během tohoto stavu mám ráda online hodiny. Moji spolužáci mě vždy rozesmáli. Moc zajímavé a zábavné je WocaBee i Quizizz."

"Já jsem dělal úkoly smamkou a někdy  s tátou, málokdy sám. Moc mi to samotnému nešlo. Pořád jsem volal mamce. Líbily se mi online hodiny, nelíbily se mi ty dlouhé videa." 

"Já jsem tohle období prožívala tak, že mi chyběly kamarádky a chyběly mi i paní učitelky. Líbilo se mi,  že jsem si mohla udělat pohodlí a učit se ze svého pokoje."

"Přepadl mě koronavirus, takže jsme všichni museli zůstat doma ještě o 14 dnů déle. Vyučovat přes počítač, to není ono. Není nad setkávání ve třídě, dětský smích a někdy i kyselé obličeje :-)."

"Snažil jsem se pracovat sám, jak jsem něco nevěděl, pomáhala mi mamka. Chybělo mi vysvětlení od paní učitelky a tělocvik."

"Nejvíce se mi líbí aplikace Wocabee, protože můžu soutěžit se spolužáky, o to, kdo získá nejvíce bodů."

"Někdy jsem se cítil pod tlakem, úkolů bylo moc. Karanténa byla celkem v pohodě. Úkoly jsem dělal s taťkou, aby se mamka nezbláznila. Celá vyuka na dálku byla OK."

"Chybi mi kolektiv a hlavne učení ve škole, protože doma to není snadné,  je toho moc a někdy tomu nerozumím a bojuju."

" S bráchou jsme se nakonec shodli, že nám škola a kamarádi chybí. Jinak bylo fajn, jak jsme si doma sami chystali svačiny a ohřívali jídlo a třeba vyzvedávali poštu a balíky."

"Nelíbilo se mi, když jsme dostali hodně úkolů. Na domácí učení a úkoly jsem si rychle zvykla . Po celou dobu mi chyběli spolužáci a paní učitelky. Nechybělo mi, jak se kluci perou o přestávkách."

" Když přišla mamka z práce,  dodělal jsem úkoly,  co jsem nevěděl. Taky mě zkoušela a mě se nechtělo večer učit. Super je, že jsem nemusel vstávat do školy. Už se těším na kamarády. "

"Nejvíc se mi líbilo, jak jsem seděla u svého stolu a měla online hodinu. Měla jsem pohodlí. Nebylo nic, co by se mi nelíbilo, bylo to super mít online hodinu. Ale asi se nejvíc těším do školy. Na svojí třídu a na kamarádky ! " 💕

FOTOGRAFIE Z VYUČOVÁNÍ PŘED DISTANČNÍ VÝUKOU

Před nástupem na distanční vyučování jsme se ještě stihli vyfotit ve třídě .

Výlet na Landek

První školní týden jsme začali výletem. Všechny čtvrté třídy se vydaly v pátek 4. září 2020 s třídními učitelkami do ostravského Landek parku. Během dopoledne jsme absolvovali dva naučné okruhy v hornickém muzeu - bývalém černouhelném dole. Sfárali jsme do podzemí a seznámili jsme se s prací báňských záchranářů. Naštěstí jsme nepotkali žádné zlé permoníky a vrátili jsme se všichni spokojeně domů.